Pacollit i bëhet ftesë speciale për të qenë prezent në ndeshjet e ardhshme të Kupës së Kombeve të Afrikës

22:26 | 26 Janar 2022

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, AKR-së, Behgjet Pacolli i bëhet ftesë speciale për të qenë prezent në ndeshjen e ardhshme të  Kupës së Kombeve të Afrikës, AFCON.

Në ftesën e siguruar nga arbresh.info,  bëhet e ditur poashtu edhe për të vendosur marrëdhënie partneriteti reciprok ndërmjet shtetit tonë dhe të Kamerunit.

“Ky udhëtim është një mundësi për të zbuluar vendin tonë Kamerun, por gjithashtu dhe mbi të gjitha për të vendosur marrëdhënie partneriteti reciprokisht të dobishme për vendet tona”- shkruhet në ftesë.

Ndërsa kujtojmë që Kupa e Kombeve të Afrikës ka filluar më 9 janar dhe do të përfundojë më 6 shkurt. /arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara