Manchester United pritet të shkarkoj Solskjaer para ndeshjes ndaj Totthenam

17:42 | 25 Tetor 2021

“Djajtë e Kuq” janë duke konsideruar shkarkimin e menaxherit norvegjez, Ole Gunnar Solskjaer.

Arsyet e shkarkimit janë përshkak të paraqitjeve të dobëta të ekipit në ndeshjet e fundit, më specifikisht, ndeshja ndaj Liverpool ku kanë shënuar humbje të thellë me rezultat 0-5.

“Mancehster Evening News” kanë raportuar se Manchester United, janë duke konsideruar largimin e menaxherit norvegjez para ndeshjes me Tottenhamin e cila është në kuadër të Premier Ligës.

Ndeshja mes “Djajve të Kuq” dhe “The Spurs”, do të zhvillohet më 30 tetor në ora 18:30 në stadiumin “Tottenham Hotspur Stadium.

Manchester United në nëntë ndeshjet e luajtura deri më tani ka pësuar pesë humbje dhe katër fitore radhazi. /arbresh.info/

Lajmet më të lexuara