Kjo është arsyeja e shenjave të kuqe në fytyrën e lojtarëve në ndeshjen Prishtina – Drita

18:42 | 5 Dhjetor 2021

Në ndeshjen Prishtina-Drita, lojtarët dhe poashtu edhe gjyqtarët janë futur në stadium me një njollë të kuqë në fytyrën e tyre.

Këtë veprim, jemi mësuar ta shohim në ndeshjet e  Serie A-së, por në ndeshjen e sotme mes Prishtinës dhe Dritës, u panë se të gjithë lojtarët, njëkohësisht edhe gjyqtarët kanë vendosur njollen e kuqe në fytyrë.

Pas shumë pyetjeve se përse kanë vendosur të futën në stadiumin “Fadil Vokrri” më një njollë të kuqe në fytyre, Federata e futbollit të Kosovës, ka treguar se i janë bashkangjitur nismës së Ministrisë së Drejtësisë në fushatën “16 ditët e aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore”. / arbresh.info/

Arbresh.info ju sjellë pamje nga ndeshja:

 

 

Lajmet më të lexuara