​Miqësorja Kosovë – Guine, Challandes sot teston futbollistët premtues

07:23 | 8 Qershor 2021

Pas dy fitoreve radhazi ndaj San Marimos dhe Maltës, Kombëtarja e Kosovës sot ballafaqohet me Guinenë, ndeshje kjo e cila zhvillohet në Turqi dhe starton nga ora 16:00.

Për këtë ndeshje, trajneri Bernard Challandes ka ftuar lojtarë premtues, kryesisht nga Superliga e Kosovës për të cilët ka thënë se do të testohen për potencialin që mund të ofrojnë në të ardhmen për “Dardanët”, përcjellë KosovaPress.

Pas Guinesë, Kosova ndeshjen e radhës miqësore do ta zhvillojë kundër Gambisë më 11 qershor.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara