Google ADS

Zjarr masiv në autostradën Tiranë-Durrës, përfshihet nga flakët fabrika e bojërave

23:36 | 23 Shtator 2023
Orgesa Haziri

Një fabrikë bojërash që ndodhet në Maminas në autostradën Tiranë-Durrës, është përfshirë nga flakët, për shkaqe momentalisht të paqarta.

Ministria e Brendshme, në një reagim për mediat bëri thirrje që të shmanget kalimi i automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës-Tiranë.

“Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë bojërash në autostradën Tiranë-Durrës. Ministria e Brendshme bën thirrje të shmanget kalimi i automjeteve në autostradën Tiranë-Durrës-Tiranë. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset”, thuhet në reagimin e ministrisë.

Për momentin nuk ka të dhëna për persona të lënduar./tvklan.al

Shpërndaje në rrjete sociale