Trëndafila të kuq për 4 të rënët më 21 janar/ Rama dhe familjarët e viktimave homazhe në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

13:14 | 21 Janar 2021

Kryeministri Edi Rama së bashku më familjarët e viktimave të 21 Janarit kanë bërë homazhe në përvjetorin e vrasjes së tyre në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Ata kanë vendosur trëndafila të kuq në vendin ku u vranë më 21 janarin e 2011, Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj, të cilët u shpallën ditën e sotme “Dëshmorë të Atdheut”./TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara