Shpërthen Kryemadhi: Rama të deklarojë sa harxhon për kollaret dhe kokainën

00:46 | 31 Mars 2021

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi bëri akuza akuzoi të forta ndaj kryeministrit Edi Rama në emisionin “Tempora” në RTV Ora. Ajo tha se Rama se duhet të deklarojë se sa i kushtojnë kollaret dhe se sa i kushtojnë fundjavat me kokainë.

“Nuk premtoj për vota, por e premtoj për fëmijët e mi që premtoj se do të jetojnë këtu. Fëmijët e mi janë në Tiranë, të shikohet edhe TIMS-i. Po edhe Edi Rama të deklarojë sa i kushtojnë kollaret edhe të pjeshkave sa paguan dhe të jesh e bindur se sa harxhon ai në një fundjavë kokainë, të siguroj që nuk ka kushtuar shkolla e fëmijëve të mi, që në fakt janë të deklaruara.

Unë dua që fëmijët ë jetojnë në Shqipëri dhe dua që ta duan vendin e tyre. Sikurse kam dashur unë nënën dhe babain tim, ashtu dua që të më duan edhe fëmijët e mi, sepse shikojnë një nënë dhe baba që e duan vendin e tyre, si dhe i shërbejnë familjes së tyre, edhe pse merren me politikë” – tha Kryemadhi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara