Shkrumbohen dy banesa në Shkodër, shkak dyshohet një shkëndijë elektrike

16:36 | 3 Korrik 2020

Dy banesa janë shkrumbuar nga zjarri në orët e pasdites së sotme në fshatin Juban, të Shkodrës.

Ato i përkasin dy vëllezërve dhe fatmirësisht në momentin e zjarrit, anëtarët e familjeve kanë arritur të dalin nga banesat. Dëmet materiale janë të mëdha ndërsa për shkak të terrenit të vështirë, forcat zjarrfikëse kanë mbërritur me vonesë.

Shkaqet e zjarrit mbeten ende të paqarta por dyshohet se shkak është bërë një shkëndije elektrike./TCH

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara