Pas arrestimit për trafikim e 20 kg kokainë nga Brazili, SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë

10:37 | 15 Qershor 2021

Pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës, SPAK kërkon konfiskim të pasurive të Bledar Seferit.

Bledar Seferi (Hakorja), ka lindur ne Brezhdan të Dibrës, i datëlindjes 09.07.1980 dhe me precedent penale. Në vitin 2010, Bledar Hakorja është arrestuar për trafik ndërkombëtar droge, sebashku me shtetasin Arbri Goga, të dy rezident në Firence, ndërkohë që lëviznin në Perugia dhe Romë.

Droga vinte nga Brazili dhe në aksionin e finalizuar nga policia Italiane janë konfiskuar 26 kilogram kokanë dhe për këtë janë vendosur në pranga 26 persona, mes të cilëve dhe Bledar Seferi (Hakorja)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara