Nis takimi i Merkelit me liderët e Ballkanit Perëndimor

12:38 | 14 Shtator 2021

Ka nisur takimi i kancerlares Angela Merkel me liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor në “Tirana Business Park”.

Mësohet se Merkel do të takohet veç e veç me të gjithë udhëheqësit dhe më pas do të zhvillohet një mbledhje e përbashkët.

Nga Kosova po marrin pjesë kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Lajmet më të lexuara