Google ADS

Moti në Shqipëri me reshje shiu, stuhi dhe borë në Alpe

07:58 | 17 Prill 2024
E.G

Në Shqipëri, moti do të jetë me vranësira reshje shiu dhe stuhi në Zonën veriperëdimore, Reshje bore në Alpe.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 8/14°C

– Zonat e ulëta 10/20°C

– Zonat bregdetare 14/19°C/rtsh.al/

Shpërndaje në rrjete sociale