Google ADS

Moti në Shqipëri me reshje shiu dhe bore

07:48 | 5 Mars 2024
E.G

Në Shqipëri moti do të jetë me me vranësira reshje shiu në zonën perëndimore, reshje bore në zonat malore, kodrinore deri në lartësitë 700 m në nivel deti. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 1/6°C

– Zonat e ulëta 4/14°C

– Zonat bregdetare 6/15°C/rtsh.al

Shpërndaje në rrjete sociale