Miratimi i Projekt-Rezolutës për Shqipërinë, Meta: Nuk ka negociata pa zgjedhje të lira dhe të ndershme

23:42 | 4 Mars 2021

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas miratimit të Projekt-Rezolutës për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian.

Në një shënim në faqen e tij zyrtare, Meta falenderon të dyja grupet politike për mbështetjen e së ardhmes europiane.

Kreu i shtetit thekson se nuk ka negociata pa zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Reagimi i plotë:

Përshëndes Projekt-Rezolutën për Shqipërinë, që u miratua sot në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian.

I falënderoj të dy grupet e mëdha politike për mbështetjen e qartë të së ardhmes europiane të Shqipërisë, që kalon vetëm përmes përmbushjes së plotë të kushteve.

Nuk ka negociata pa zgjedhje të lira dhe të ndershme!

Nuk ka përparim pa u dënuar autorët e krimeve zgjedhore të dosjeve 339 dhe 184!

Askush nuk do të amnistohet!

Votën e lirë të 25 prillit, shqiptarët do ta mbrojnë me çdo çmim dhe nuk do të kursehen ndaj askujt, që do të guxojë të tjetërsojë vullnetin plebishitar. 🇦🇱🤝🇪🇺

Përshëndes Projekt-Rezolutën për Shqipërinë, që u miratua sot në Komisionin e Jashtëm të Parlamentit Europian.

I…

Posted by Ilir Meta on Thursday, March 4, 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara