Meta nderon kujtimin dhe veprën e Shenjtores shqiptare Nënë Tereza

19:31 | 21 Nëntor 2017

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nderoi kujtimin dhe veprën e Shenjtores shqiptare Nënë Tereza.

Në kuadër të vizitës zyrtare, Meta nderoi kujtimin e Shenjtores Nënë Tereza duke vendosur një buqetë me lule te monumenti i saj në Shkup si dhe duke vizituar shtëpinë e lindjes së humanistes shqiptare me famë botërore, shkruan syri.net.

Lajmet më të lexuara