Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Gjirokastër

10:08 | 11 Qershor 2020

Në vend duket se ka shpërthyer valë e infeksioneve të reja. Gjirokastra është futur për herë të parë në hartën Covid. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se rasti i parë me Covid-19 në Gjirokastër është një burrë.

Ky i fundit ishte i shtruar në QSUT në Tiranë, pasi ishte me hepatit C dhe aty është infektuar me Covid 19.

 

Lajmet më të lexuara