Google ADS

Begaj takon zv.sekretarin e OKB-së, diskutojnë për punën që po bën Shqipëria

14:07 | 15 Mars 2024
K.B

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj është takuar me zëvendës sekretarin e Kombeve të Bashkuara, Guy Ryder.

Begaj bën të ditur se kanë diskutuar për penën që po bën Shqipëria për arritjen e Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm.

“Takim konstruktiv me Guy Ryder, zv. Sekretar i Përgjithshëm i OKB-së. Diskutuam për punën që Shqipëria po bën për arritjen e Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshem (OZhQ), për respektimin e të drejtave të njeriut, si dhe për çështje që lidhen me sigurinë dhe paqen në rajon e më gjerë”, shkruan presidenti shqiptar.

Begaj shton se e ka siguruar që Shqipëria e mbështet plotësisht organizimin e Samitit për të Ardhmen si një iniciativë që ofron mundësi për arritjen e OZhQ./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme