Basha: Rritja e çmimeve të energjisë ka varfëruar më shumë shqiptarët

09:41 | 22 Dhjetor 2020

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë për çmimin e lartë të energjisë.

Në një postim në rrjetet sociale, kryedemokrati shprehet se rritja e çmimit ka varfëruar shqiptarët.

Përmes një video ilustruese Basha bën thirrje se bashkë me shqiptarët do të sjellin ndryshimin.

“Rritja e çmimeve të energjisë i ka varfëruar edhe më shumë shqiptarët. Mjaft më. Le të sjellim së bashku ndryshimin dhe t’i japim dritë të ardhmes”, shkruan Basha.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara