Google ADS

Balla: Shqipëria është çertifikuar si një destinacion turistik me një siguri publike mbresëlënëse

10:47 | 23 Qershor 2024
K.B

Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla ka thënë që Shqipëria është çertifikuar si një destinacion turistik me një siguri publike mbresëlënëse.

Balla përmes një postimi në Facebook, e ka përgëzuar policinë për reagimin në rastin në Himarë, ku ndodhi një vjedhje ndaj dy turistëve.

“Shqipëria është çertifikuar si një destinacion turistik me një siguri publike mbresëlënëse. Përgëzoj Policinë e Shtetit. Himarë për reagimin e menjëhershëm në ndalimin e autorit dhe kthimin e sendeve të vjedhura tek dy turistë të huaj”, ka shkruar ministri shqiptar.

Tutje ai ka shkruar se do të bëjnë gjithçka ta ngulisim mirë në mendjen e keqbërësve se Policia e Shtetit është në vigjilencë të plotë për të garantuar siguri sa më të lartë publike në të gjithë territorin.

“Shtëpia e shqiptarit është e zotit dhe e mikut”, ka shkruar ai./Arbresh.info/

./

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme