Arrestohen farmacistët që u shisnin njerëzve qetësues për kafshët

22:34 | 9 Tetor 2018

Pas denoncimit në emisionin investigativ “Stop” janë arrestuar në flagrancë burrë dhe grua të cilët në një farmaci veterinare iu shisnin përdoruesve të drogave të forta medikament anestezik për kafshët.

Në pranga ka rënë edhe një blerës 18-vjeçar ndërsa janë sekuestruar në total 30 shishe me ketaminë.

Policia thotë se specialistët për hetimin e narkotikëve në policinë e kryeqytetit, falë një pune hetimore disa ditore, u bë arrestimi në flagrancë i Telha Kokunja, 52 vjeç dhe Shpresa Kokunja, 49 vjeçe, të dy banues në Tiranë, burrë dhe grua.

Në farmacinë e tyre veterianare në Shkozë iu shisnin përdoruesve të drogave të forta, ketaminë (medikament anestezik për kafshët). Gjatë kontrollit të ushtruar në farmacinë e tyre u arrestua edhe Andi Baxhija, 18 vjeç, banues në Allias, i cili u kap në flagrancë duke blerë një shishe ketaminë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim“, të parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara