Angli, katër shqiptarë kapen me 4 kg kokainë e 340 mijë paund

00:45 | 16 Janar 2021

Policia britanike arrestoi katër shqiptarë me 340,000 paund cash dhe një sasi kokaine me vlerë 400,000 paund.

Sipas mediave, të arrestuarit janë Rustem Dauti 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai 32 vjeç që u kapën me 100,000 paund cash.

I arrestuari i trete është Florian Meshi 22 vjeç pjesë e grupit të strukturuar kriminal, të cilit iu bllokuan 140,000 paund, raporton lajmiifundit, transmeton portali arbresh.info

Mes te prangosurve eshte edhe shtetasi Azem Gashi 26 vjeç i cili u ndalua me nje sasi prej 4 kg kokainë dhe 100,000 paund.

Nje zyrtar i policise britanike ka thene pas operacionit se “këto ishin sekuestro ne vlera e sasi te medha monetare e droge.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara