Sinan Hoxha anulon gjitha koncertet në shenjë respekti për të gjithë të prekurit nga tërmeti

16:41 | 27 Nëntor 2019

Këngëtari i njohur shqiptar, Sinan Hoxha njihet për këngët që vazhdimisht sjellë për publikun.

Sa u përket koncerteve që kishte organizuar këtë javë, në nderë të festës së flamurit, ai ka vendosur të anulojë gjitha koncertet në shenjë respekti për familjet që kanë humbur të afërmit e tyre dhe për të gjith të plagosurit, e të pastrehët.

“Të gjitha koncertet e kësaj jave anullohen. Në shenjë respekti për familjet që kanë humb të afërmit e tyre dhe për të gjithë të plagosurit, të pa strehët kan nevojë për ne sot është dita kur duhet të tregohet humanizmi që na karakterizon si shqiptar. Kontribojm me çtë mundim për njerëzit që flen jashtë në Durrës. Të domosdoshme batanije dhe ushqim.” : ka shkruar ai, duke bërë thirrje për ndihmë për njerëzit në nevojë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara