“Pray for Me”, këngë e re nga The Weeknd dhe Kendrick Lamar

13:31 | 2 Shkurt 2018

Pas bashkëpunimit në këngën “Sidewalks”, The Weeknd dhe Kendrick Lamar janë ribashkuar në projektin “Pray for Me”.

Kënga është nga albumi “Black Panther”, dhe The Weekend ka një tekst mjaft interesant.

Kendrick Lamar së fundmi shënoi sukses të madh me pesë çmime të fituara në ceremoninë Grammy.

Nga ana tjetër The Weeknd mbetet prej këngëtarëve më atraktivë në botë për mënyrën e të interpretuarit dhe tekstet që ai i shkruan.

Kendrick Lamar dhe The Weeknd konsiderohen si yje të kohës.

Klipi i “Pay for Me” pritet të publikohet së shpejti.

Shpërndaje në rrjete sociale