Megan, në ditëlindjen e saj të 40-të krijon projektin 40×40

12:34 | 5 Gusht 2021

Disa nga shoqet e profilit të lartë të Meghan Markle po mbështesin përpjekjet e saj për të ndihmuar gratë të forcojnë statusin e tyre financiar.

Për nder të ditëlindjes së saj të 40 -të të Mërkurën,më 4 Gusht, Dukesha e Sussex ka postuar një video në faqen e internetit të fondacionit të saj Archewell ku shfaqet ajo dhe aktorja Melissa McCarthy.

Në klip ajo u  kërkoi fansave dhe mbështetësve të bashkoheshin me të , së bashku me 40 miqtë që ajo kishte veçuar  për të ndarë 40 minuta nga koha e tyre për të “ndihmuar mentorimin e një gruaje që po mobilizohet përsëri në fuqinë punëtore”, shkruhet në revistën ‘E’.

Alum Suits shtoi gjithashtu një mesazh të shkruar në lidhje me projektin 40×40 që lexonte pjesërisht, “Unë besoj se mentorimi është një mënyrë për të ndihmuar gratë të fitojnë besimin dhe të rindërtojnë forcën e tyre ekonomike, dhe për ditëlindjen time, kam pyetur 40 miq, aktivistë, atletë, artistë dhe udhëheqës botërorë për të ndihmuar në fillimin e një përpjekjeje globale duke kontribuar me 40 minuta mentorim për të mbështetur gratë që hyjnë përsëri në fuqinë punëtore. ”

Ndërsa, Meghan vazhdoi  “Në këtë kohë, shpresoj që secili të ndihmojë dikë të përparojë një jetë profesionale sipas kushteve të saj, dhe shpresoj që ata të frymëzojnë të tjerë që të japin 40 minuta nga koha e tyre gjithashtu.”

Shumë figura publike, si: Adele, Ciara, Pryianka Chopra, e të tjera, mbështetën Meghan dhe bashkëshortin e saj Princ Harryn, për kauzën e admirueshme./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara