Me këtë datë publikohet filmi i shumëpritur britanik “Twist” ku do të luajë Rita Ora

15:06 | 27 Janar 2021

Këngëtaren shqiptare me renome botërore, Rita Orën, fansat e saj do të kenë mundësinë që ta shohin sivjet edhe si aktore.

Kjo pasi ajo është pjesë e kastit të filmit “Twist”, i cili është xhiruar në fund të vitit 2019 dhe në fillim të vitit 2020, shkruan portali arbresh.info

“Twist” do të jetë pjesë e kinemave që nga data 29 janar, ka njoftuar Sky Cinema.

Faqja zyrtare e Sky Cinema në Instagram ka publikuar një video të shkurtër, përmes së cilës shfaq rolet kryesore, dhe aktorët që i interpretojnë ato.

“Twist” është përshtatje e origjinalit klasin të Charles Dickens, i sjellë tani në një version të ri në një ngjarje që zhvillohet në Londrën moderne, ku një grup banditësh të rinj të zgjuar në rrugë planifikojnë heqjen e shekullit për ditën e pagës përfundimtare.

Skenari i “Twist” është shkruar nga John Wrathall dhe Sally Collett, ndërsa producentë janë: Matt Williams, Ben Grass, Jason Maza dhe Noel Clarke. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara