Labinot Tahiri: Njeriu lind i mirë, por kur i hyn “dreqi e paraja” në shpirt bëhet kafshë e egër!

11:18 | 22 Tetor 2020

Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri, ka bërë një reagim së fundmi në rrjetet sociale.

Tahiri është shprehur tejet emocional, ku ka thënë se bota ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin, shkruan portali arbresh.info

“Bota jonë ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin! Por që ka kaq shumë njerëz ( KAFSHA kryesore) e cila ben luftera për; Ekonomine me e dobsu, me vra femijë, gra e pleq nuk e ka menduar as Zoti!

Pra njeriu është kafsha ose shtaza që thoshte BABALOKI IM qenia me e prisht( ama kafsha e cila ben keq)”, ka shkruar ai në llogarinë e tij në Instagram-ka shkruar Labi në Facebook.

Shkrimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

Mirëdita i dashur njerëzim i pa fajshëm!!🕊🕊

Bota jonë ishte e bukur kur e fali Zoti për njerëzimin! Por që ka kaq shumë njerëz ( KAFSHA Kryesore) e cila bën luftëra për ; Ekonominë me e dobësu, me vra fëmije, gra e pleq nuk e ka menduar as Zoti!
Pra njeriu është kafsha ose shtaza që thoshte BABALOKI IM qenia me e prishtë( ama kafsha e cila bën keq).

Pa dyshim njeriu lind i mirë , i cili qan për gjirin e nënës, qan për motër e vëlla kur të rritet, por kur i hyn DREQI( PARAJA NË SHPIRT) para familjes dhe njerëzimit behet kafshë e keqe!

Ky shkrim ka te bej me njerëzit që ndjehen të fuqishëm para të dobëtit, kurse e dim mirë se ai njeri që shkatërron ardhmëri është me i dobëti
Pra ata që zhvillojnë luftëra për ta shkatërruar BOTËN QUHEN KAFSHË!

Mos e merrni personale!!!

Nëse titullin ma marrin për të keq mediat, lexojeni te unë shkrimin real sepse mendoj për shpirtin tuaj se gjerat e mia në moshën më të re mi fali Zoti me punë e mund.

SINQERISHT
Labi KOSOVË E SHQIPËRISË

Kujtojmë se projekti i fundit muzikor nga Labi është bashkëpunimi me motrën, Saranda “Jeto në mua”, projekt ky i cili u mirëprit nga fansat/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara