Këngëtari R. Kelly sulmohet e rrihet në qelinë e tij

22:17 | 27 Gusht 2020

Këngëtari R. Kelly thuhet të jetë sulmuar nga shokët e tij të burgut në Çikago gjersa po pret gjykimin e tij nën akuzat e abuzimit seksual të vajzave të reja.

53-vjeçari mbetet në burg në Qendrën Korrektuese Metropolitane të qytetit, pasi u deklarua i pafajshëm për dhjetëra aktakuza të krimeve seksuale në Illinois, Minnesota dhe Nju Jork, transmeton portali arbresh.info.

Ai thuhet të jetë grushtuar sa ishte i ulur në shtratin e tij nga një i burgosur i zemëruar për shkak të izolimeve të shkaktuara nga protestuesit e Kelly jashtë ndërtesës, raporton TMZ.

Nuk dihet kush e ndaloi zënkën, por besohet të ketë përfunduar shpejtë dhe Kelly nuk është lënduar shumë.

Avokati i Kelly, Steven Greenberg, tha se klienti i tij ka qenë një i burgosur model, por nuk ka ofruar deklarata të tjera./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme