Johnny Depp largohet nga franshiza Fantastic Beasts

20:52 | 6 Nëntor 2020

Johnny Depp do të largohet nga franshiza e Fantastic Beasts, pasi iu kërkua dorëheqja nga Warner Bros.

Aktori bëri të ditur vendimin në një deklaratë në Instagram, që vjen vetëm disa ditë pasi e humbi betejën ligjore për shpifje kundër The Sun për pretendimet se ai abuzoi ish-gruan e tij Amber Heard, transmeton portali arbresh.info

“Dëshiroj t’ju bëj të ditur se nga Warner Bros më është kërkuar të jap dorëheqje nga roli im si Grindelwald në Fantastic Beasts dhe unë e kam respektuar dhe pranuar atë kërkesë”, shkroi Depp.

Ai më pas ndoqi lajmet me një këmbëngulje të pafajësisë së tij dhe një premtim për të vazhduar betejën e tij ligjore për ta provuar atë.

“Gjykimi surreal i gjykatës në Mbretërinë e Bashkuar nuk do të ndryshojë luftën time për të thënë të vërtetën dhe unë konfirmoj se kam në plan të apeloj,” shkroi ai.

“Vendosmëria ime mbetet e fortë dhe kam ndërmend të provoj se akuzat kundër meje janë të rreme. Jeta dhe karriera ime nuk do të përcaktohen nga ky moment në kohë”.

Lajmi u konfirmua gjithashtu nga Warner Bros në një deklaratë e cila detajon se roli i tij si Grindelwald do t’i jepet dikujt tjetër./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara