Ish e dashura e Freddie Mercury largon faltoren e tij

18:04 | 20 Nëntor 2017

Fansat e bendit Queen janë mërzitur me të marrë vesh që faltorja e dedikuar për Freddie Mercury para vilës së tij 20 milionë dollarësh është prishur nga ish e dashura e tij.

Mary Austin thuhet të jetë acaruar me grafitin e vazhdueshëm dhe vandalizmat në Garden Lodge, Londra perëndimore, transmeton portali arbresh.info

467fad7600000578-5097379-image-a-65_1511090462087

Austin që tani ka 66 vjet, ishte në lidhje në vitet 1970 me Mercuryn dhe jetoi me të për 20 vjet, asaj iu la prona dhe pasuria e tij prej dhjetë milionë dollarësh në testamentin e tij.

Fansat e frontmenit të Queen vizitonin vendin dhe linin mesazhe në muret e kopshtit, poezi, fotografi e lule.

Por, Austrin tani ka vendosur shenja paralajmëruese, ku thotë se do të thërrasë policinë nëse njerëzit lënë gjëra para shtëpisë së saj./arbresh.info/

467fadac00000578-5097379-image-a-66_1511090462182 467facdd00000578-5097379-image-a-67_1511090471763

Library filer dated 15/7/85 of the Queen lead singer Freddie Mercury, during the Live Aid concert. The rock group Queen are to go on tour next year with singer Paul Rogders replacing the legendary frontman, who died of AIDS in 1991. See PA story SHOWBIZ Queen. PRESS ASSOCIATION Photo. Photo credit should read: PA.
Library filer dated 15/7/85 of the Queen lead singer Freddie Mercury, during the Live Aid concert. The rock group Queen are to go on tour next year with singer Paul Rogders replacing the legendary frontman, who died of AIDS in 1991. See PA story SHOWBIZ Queen. PRESS ASSOCIATION Photo. Photo credit should read: PA.
box_72_20110704144041_00224A.jpg
box_72_20110704144041_00224A.jpg

467fad5000000578-5097379-image-m-71_1511090494884 467fadb900000578-5097379-image-a-73_1511090515797 467fad9500000578-5097379-image-a-74_1511090523891

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara