Harvey Weinstein përjashtohet nga Akademia e Filmit

22:40 | 14 Tetor 2017

Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit ka përjashtuar nga anëtarësimi Harvey Weinstein pas raportimeve për skandale seksuale.

Sipas Hollywood Reporter, bordi i guvernatorëve 54 anëtarësh ka marrë vendim për të larguar nga detyra producentin, transmeton portali arbresh.info

“Ne nuk e kemi marrë këtë vendim që thjesht të ndajmë keqardhje, por kjo vlen për secilin që nuk respekton kolegët. Gjithashtu përmes kësaj dërgojmë një mesazh se epoka e injorancës me paramendim dhe sjelljet e turpshme seksuale dhe ngacmimet në vendin e punës, nuk janë pjesë e jona”, thuhet në deklaratë.

Harvey është akuzuar nga një numër i madh aktoresh për ngacime seksuale dhe përdhunim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara