Grupi BTS mposhtin Justin Bieber, fitojnë çmimin e madh (FOTO)

15:41 | 22 Maj 2017

Grupi i djemëve nga Korea Jugore BTS, ka fituar mbrëmë një çmimin prestigjios në ‘Billboard Music Awards’.

Ata janë grupi i parë korean që kanë arritur të fitojnë çmimin ‘Top Social Artist’,  që ipet në bazë të votave të publikut, për zhanrin e muzikës K-pop, shkruan BBC News, transmeton arbresh.info

Shtatë anëtarët e bendit “Bulletproof Boy Scouts” kanë për të fituar këtë çmim, kanë mposhtur Justin Bieber, Selena Gomez, Ariana Grande dhe Shawn Mendes.

‘Ne nuk mund të besojmë se po qëndrojmë në këtë skenë të madhe të Billboard Music Awards, jemi shumë të lumtur që po qëndrojmë në mesin e artistëve më të mirë dhe të jemi të nominuar në kategorinë e njejtë me këta këngëtarë kaq të mirë, jemi me të vërtetë shumë të nderuar’, thanë anëtarët e bendit pasi fituan çmimin./Arbresh.info

_96155702_mediaitem96155701

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme