George Clooney përjashton karrierën politike, dëshiron “një jetë më të mirë”

08:30 | 11 Tetor 2021

George Clooney nuk do të kandidojë për postin sepse dëshiron të ketë një “jetë të mirë”.

Aktori dhe regjisori 60-vjeçar është lidhur me një karrierë politike për ca kohë, por ai këmbënguli se nuk është në planet e tij të ardhshme, shkruan arbresh.info.

I pyetur në “The Andrew Marr Show” nëse do të kandidonte për postin, ai tha: “Jo, sepse në fakt do të doja të kisha një jetë të mirë.”

Por regjisori “Tender Bar” – i cili ka binjakët katërvjeçarë Ella dhe Alexander me gruan Amal – planifikon të zvogëlojë angazhimet e tij të punës ndërsa është ende i shëndetshëm dhe ende mund të “luajë basketboll dhe të bëjë gjërat që unë dua”.

“Unë mbusha 60 vjeç këtë vit dhe pata një bisedë me gruan time dhe ne po punonim shumë, siç bëjmë të dy, dhe thashë që duhet t’i mendojmë këto si vitet e halcionit. Në 20 vjet, unë do të jem 80 vjeç dhe ky është një numër real. Nuk ka rëndësi se sa stërviteni, çfarë hani, jeni 80 vjeç dhe kështu thashë që duhet të sigurohemi që ne të kënaqemi dhe të jetojmë këto vite në mënyra më e mirë e mundshme”, deklaroi Clooney./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara