Forbes: Kim Kardashian është zyrtarisht miliardere

08:24 | 7 Prill 2021

Forbes paralajmëon se Kim Kardashian zyrtarisht është miliardere.

Forbes publikoi  listën vjetore të miliarderëve botërorë, dhe për herë të parë, e famshme Kim Kardashian ishte në të. Ata gjithashtu shkruajnë se si kompanitë e saj kozmetike “KKË Beauty” dhe “Skims” e ndihmuan atë të gjente veten në atë listë prestigjioze, transmeton portal arbresh.info

Kim nisi “KKË Beauty” në 2017, dhe kompania “Koti” bleu një pjesë të 20% të linjës së saj kozmetike vitin e kaluar me një kontratë që vlerësohet të vlejë rreth një miliard dollarë. Forbes thotë se pjesa e saj në kompani tani vlen rreth 500 milion dollarë.

Forbes shprehet se Kim gjithashtu ka aksione në një numër të kompanive të tjera private dhe megjithëse shumat e sakta nuk janë zbuluar.

Kardashian ka investime të tjera, duke përfshirë prona të shumta të paluajtshme, dhe ajo gjithashtu nënshkroi një kontratë me shërbimin e transmetimit “Hulu”. Sigurisht, nuk duhet të harrojmë se më shumë se 213 milion njerëz e ndjekin atë në Instagram.

Kjo nuk është hera e parë që revista Forbes shkruan për familjen Kardashian. Vitin e kaluar, Kylie Jenner u emërua miliarderja më e re që bëri një fitim duke themeluar kompaninë e saj, por më vonë asaj iu hoq titulli./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara