Fahrush Azemi: Nexhmije Pagarusha ka lënë gjurmë të pashlyera në muzikën shqipe

11:25 | 7 Shkurt 2020

Sot në mëngjesin e hershëm ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare, Nexhmie Pagarusha, e me këtë këngëtari i njohur i muzikës qytetar, Fahrush Azemi, ka shkruar në profilin e tij në Facebook, se bilbili i këngës shqipe, ka lënë gjurmë të pashlyera në muzikën shqipe.

Njëkohësisht, këngëtari Azemi e ka falënderuar, Nexhmije Pagrushën për mbështetjen që i ka bërë gjithmonë artistit kosovar.

Ky është postimi i tij në Facebook:-

“Iku nga kjo botë Nexhmije Pagarusha -Bilbili i këngës shqipe!
Do të kujtojë si një zonjë që le gjurmë të pashlyera në muzikën shqipe, zëri me ambitusin e papërsëritur si dhe paraqitjen skenike mahnitëse.
Faleminderit për mbështetjen që mē keni bërë edhe mua gjithmonë!
Pusho në paqë e dashur Nexhi!”/Arbresh.info

Iku nga kjo botë Nexhmije Pagarusha -Bilbili i këngës shqipe!Do të kujtojë si një zonjë që le gjurmë të pashlyera në…

Publiée par Fahrush Azemi sur Vendredi 7 février 2020

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara