Alanis Morisette thotë se është përdhunuar nga disa burra kur ishte 15 vjeç

18:59 | 13 Shtator 2021

Këngëtarja e muzikës rock, Alanis Morissette ka pohuar se ajo është përdhunuar nga disa burra kur ishte në moshë të mitur.

Këtë deklaratë ajo e ka bërë në dokumentarin e HBO-së “Jagged”, premiera e të cilit do të shfaqet në Festivalin e Filmit në Toronto, transmeton portal arbresh.info

Gjatë intervistës ajo ka folur për jetën e saj si artiste e muzikës rock, ndërsa ka theksuar se është përdhunuar kur ishte vetëm 15-vjeç.

Në dokumentarin e Alison Klayman, Morissette, 47 vjeç, tha se i janë dashur të kalojnë disa vite që përmes terapive të mos e trajtonte veten si viktimë.

Morissette nuk përmendi asnjë nga abuzuesit e pretenduar në film. Ajo tha se akuzat e saj ishin hedhur poshtë nga njerëzit në industri në të kaluarën.

“Unë u thashë disa njerëzve dhe kjo ra në vesh të shurdhër,” tha ajo.

Morissette nuk do të marrë pjesë në debutimin e Festivalit të Filmit në Toronto, sipas Washington Post./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara