Google ADS

Vetitë shëruese të lules së basanit, receta ‘magjike’ që kuron ulçerën në stomak

23:41 | 28 Dhjetor 2020
Trina Galanxhi

Vetitë kuruese të lules së basanit, janë të njohura në mbarë botën e kjo bime medicinale përdoret gjerësisht në mjekësinë popullore.

Lule basani është një nga bimët më të rëndësishme, që rekomandohen për kurimin e ulçerës në stomak.

Çaji i përftuar nga kjo bimë përzihet me vaj ulliri dhe lihet 40 ditë në një enë qelqi. Përdorimi i tij fillon kur e gjithë masa të ketë marrë një ngjyrë vishnje. Kjo masë kremoze është nje mjekim i shkëlqyer, në rast se përdoret rregullisht./lajmi.al/

Shpërndaje në rrjete sociale