Trajtoni venat e zgjeruara me një përbërës

21:23 | 26 Shtator 2017

Venat e zgjeruara janë problem i zakonshëm vaskular që i prekë si femrat, ashtu edhe meshkujt.

Në përgjithësi ato krijohen nga vështirësia e qarkullimit të gjakut në vena, të cilat më pas dërgojnë në enjtje dhe krijojnë një ngjyrë të mavijosur, transmeton portali arbresh.info

Ja si të shmangni këtë problem me një përbërës.

Vaji i selvisë konsiderohet një kurë e fuqishme që trajton problemet me vena. Ky vaj është në gjendje të stimulojë qarkullimin e gjakut.

Mënyra se si të aplikohet është shumë e lehtë.

Mjafton të lyeni këmbët dhe t’i masazhoni për disa minuta. Trajtoni këmbët me këtë vaj të paktën dy herë në ditë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara