Si të trajtoni problemet e frymarrjes me hudhër

18:36 | 27 Shkurt 2017

Problemet e frymarrjes shkaktohen nga faktorë të ndryshëm. Me ndrrimin e stinëve, njerëzit që kanë probleme me alergji të ndryshme, hasin në probleme me frymarrjen.

Hudhra është një ndër përbërësit që trajton këtë lloj problem. Ajo ka veti antibiotike dhe antivirale dhe rrit imunitetin, që gjë është një faktorët kryesorë për të luftuar infeksionet që shkaktojnë asmën, transmeton portali arbresh.info.

Ja çfarë duhet të bëni:

Hidhni 2-3 karafila hudhër në një tigan të mbushur me ¼ e filxhanit qumësht. Lëreni të vlojë dhe pasi të ketë vluar lërëni të ftohet në temperaturën e dhomës.

Këtë përzierje e konsumoni një herë në ditë për të stabilizuar problemet me asmë.

Tjetër recetë është edhe përzierja e dy karafilave hudhër me 1 lugë çaji uthull të pasterizuar dhe me mjaltë. Këtë përbërës e konsumoni çdo mëngjes para se të hani.

Por, mënyra më e thjeshtë për të trajtuar astmën edhe nëse konsumoni 1 deri në 2 karafila hudhër për çdo ditë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara