Largoni toksinat nga trupi me këtë lëng shtëpiak

02:01 | 3 Mars 2017

Trupi i njeriut ka nevojë për lëngje që të pastrohet nga toksinat e ndryshme dhe të merr energjinë e duhur.

Në vend të pijeve të gazuara, ju mund të zgjidhni alternative më të shëndetshme për të mbajtur trupin tuaj në formë, transmeton portali arbresh.info.

Çfarë ndodh nëse gjatë ditës pini ujë të përzier me fruta me perime? Nuk do të ndodhë asgjë më shumë, sesa të ndjeheni më energjik, më të  freskët dhe më mirë.

Për përgatitjen e lëngut ju nevoitet ujë, tranguj dhe luleshtrydhe. Në një shishe të qelqit me ujë vendosni trangulin e ndarë në copa rrumbullake dhe luleshtrydhet e ndara përgjysmë.

Ky lëng ndihmon në përmisimin e disponimit dhe largon toksinat nga trupi juaj. Pijen mund ta konsumoni kurdo që ndjeheni të etur, por kjo pije mund të ju ndihmojë të për parandalimin e të shtuarit peshë, sepse ju mban të ngopur./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale