Kura 10-ditore për pastrimin e mëlçisë dhe aparatit tretës

08:13 | 28 Janar 2020

Limoni dhe uji i ngrohtë janë konsideruar si djegës të fuqishëm të yndyrës të cilët ndihmojnë organizmin për të metabolizuar më mirë acidet yndyrore dhe eliminojnë yndyrat në mënyrë natyrale

Aloe Vera është një përbërës i mrekullueshëm, plot me veti që ndihmojnë shumë trupin tonë. Ndihmon për të ekuilibruar nivelet e sheqerit në gjak, është një laksativ natyral dhe ndihmon sistemin tonë të çrregulluar të punojë më mirë, të përpunojë ushqimet dhe të nxjerrë jashtë toksinat.

Një nga organet kryesore që ndihmon tretjen tonë janë zorrët, prandaj kombinimi i aloes me limonin është perfekt për këtë pastrim.

Sot do t’ju prezantojmë një recetë me limon dhe aloe e cila do t’ju ndihmojë të pastroni zorrët, mëlçinë si dhe të humbni peshë:

Përbërësit:

– 1 limon i saposhtrydhur

– 1 filxhan ujë i ngrohtë

– 1 lugë gjelle xhel aloe vera

Xhelin e stabilizuar të aloe verës përziejeni me lëngun e limoni në gotën me ujë të nxehtë. Përziejini mirë përbërësit. Kjo përzierje mund të konsumohet deri në 10 ditë.

Pijeni në mëngjes me stomak bosh. Pasi të keni pirë lëngun, duhet të hani pas një ore.

Rekomandim: Pas 10 ditësh konsum, ndërpriteni trajtimin dhe përsëriteni vetëm pas 30 ditësh.

Nëse jeni alergjikë nga ndonjëri prej përbërësve, mos e bëni këtë trajtim.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara