Kjo përzierje largon migrenën për 5 minuta

22:11 | 1 Dhjetor 2018

Migrena është dhimbje në një pjesë të caktuar të kokës. Kjo dhimbje mund të ndikojë në sy, në një pjesë të kafkës, veshit dhe qafës.

Shumë herë dhimbja bëhet aq e padurueshme sa edhe njerëzit më të fortë dorëzohen para saj, transmeton portali arbresh.info

Zakonisht migrena mund të zgjasë disa orë që nga momenti i shfaqjes. Mënyra se si e prej ajo një person dhe një tjetër mund të ndryshojë. Disa mund të ndiejnë një dhimbje të mprehtë në kokë ose në një sy. Të tjerët thjesht mund të vuajnë sikur koka e tyre do të shpërthente.

Përveç kësaj, migrena shpesh shoqërohet me simptoma të tjera të tilla si rënia e humorit, depresioni, nervoza, kapsllëk, etj.

Megjithatë, natyra ka dhënë atë që duhet për të kontrolluar këtë sëmundje.

Është një përzierje e përgatitur nga lëng limoni, uji dhe kripë Himalayan. Një ilaç i tillë është shumë më efektiv se çdo ilaç kundër dhimbjes që mund të blini.

Përbërësit:

Lëngu i 2 limonave
150 ml ujë mineral
2 lugë gjelle kripë Himalaje

Përgatitja:

Veprimi i parë që duhet të bëni është që të merrni lëngun e limonave. Vendoseni lëngun në një enë dhe më pas shtoni kripën. Përzieni mirë përbërësit dhe në fund shtoni ujin mineral. Kjo përzierje duhet të pihet sapo të jetë përfunduar.

Shija e saj mund të mos ju kënaq, por shumë shpejt do të vëreni se do të qetësojë dhimbjen e tmerrshme të kokës.

Në anën tjetër, kjo përzierje ndihmon në pastrimin e gjakut dhe largon toksinat nga trupi./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara