Disa këshilla për zorrë të shëndetshme

10:30 | 2 Korrik 2017

Zorrët shpesh herë dijnë të bëhen problem për shëndetin tuaj.

Por, një trajtim i duhur përmes rekomandimeve të mëposhtme, mund të ju sjellin lehtësim në tejkalimin e një problemi të tillë, transmeton Klan Kosova.

Kujdesuni të hani ngadalë ushqimin dhe pini tre litra ujë në ditë për të mbajtur zorrët tuaj të hidratuar

Ushtroni për të paktën 30 minuta në ditë, tri herë në javë, për të hequr qafe toksina përmes frymës dhe djersës.

Hani ushqime që mbajnë acide klorhidike, të tilla si zarzavate të hidhura, për të ndihmuar në tretjen e duhur të e ushqimit.

Shtoni probiotikë në rutinën tuaj të mëngjesit, 20 minuta para mëngjesit.

Konsideroni një sesion të hidroterapisë të zorrës së trashë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara