Ata e quajnë bimë e pavdekësisë: Qetëson nervat, përmirëson tretjen dhe freskon frymëmarrjen

00:02 | 26 Mars 2021

Për shkak të vetive shëruese, kopra konsiderohej dhuratë nga perënditë.

Në legjenda, kopra shpesh shoqërohet me nocionin e pavdekësisë, transmeton portal arbresh.info

Sipas mitologjisë Greke, Prometeu vodhi zjarrin e perëndive duke e fshehur atë në një kërcell kopër të zbrazët.

Feneli (Foeniculum vuglaris) është një bimë shumëvjeçare mesdhetare nga familja e agrumeve dhe është përdorur për shekuj me radhë si në kuzhinë, poashtu edhe për qëllime mjekësore.

Ajo rritet e egër në zonën e Mesdheut, por gjithashtu rritet edhe për tregti.

Është një nga katër bimët që dhuron erëz shumë të shijshme.

Ka një shije të ëmbël, paksa të athët, që të kujton farat e anise.

Është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës C, fibrave dietike, kalciumit, magnezit dhe hekurit.

Në Ayurveda, farat e koprës konsiderohen si një nga erëzat më të mira për tretjen, e cila forcon agni (zjarrin tretës), zvogëlon fryrjen dhe ndalon ngërçet. Për shkak të këtyre vetive, ajo gjendet në përzierje të ndryshme çaji, madje rekomandohet si një pije e butë për foshnjat që vuajnë nga ngërçet.

Sipas recetës Ayurvedic, konsumoni një lugë çaji fara kopër pas vakteve.

Për problemet me fshikëzën e urinës, këshillohet çaji me farat e koriandrit, dhe është gjithashtu i mirë si një tonik qetësues për nervat. Mjekësia tradicionale kineze promovon në mënyrë të ngjashme përdorimin e farave të koprës, duke theksuar se rregullon dhe harmonizon punën e stomakut dhe përmirëson oreksin.

Gjatë historisë, mjekët kinezë e kanë përdorur atë në fasha të ngrohta për kafshimet e gjarprit, për veshët e lënduar ose si një kompresë për dhimbjet e stomakut. Pas lindjes, nënave u rekomandohet çaj kopër me pak kanellë për të stimuluar laktacionin, transmeton portal arbresh.info

Meqenëse ka efekte stimuluese, mjekët kinezë këshillojnë ta konsumojnë atë në sasi të vogla në mëngjes dhe gratë shtatzëna duhet ta shmangin sepse stimulon mitrën.

Fara e koprës është një përbërës i domosdoshëm në përzierjen kineze të 5 erëzave, disa përzierjeve indiane dhe përdoret gjerësisht në kuzhinat e Lindjes së Mesme dhe Mesdheut./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara