Google ADS

Arsyet se pse çdo mëngjes duhet të pini ujë të ngrohtë me mjaltë

07:59 | 20 Janar 2024
K.B

Për shkak të përbërjes së jashtëzakonshme, për shumë vjet me radhë, mjalti është trajtuar si një ushqim i shenjtë dhe një nga recetat më efektive natyrore për trajtimin e një sërë sëmundjesh.

Por, a keni dëgjuar për kombinimin e mrekullueshëm të mjaltit dhe ujit?

Efektet pozitive të këtij kombinimi:Një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të ngrohtë ka përbërjen e njëjtë me plazmën e gjakut – një lëng i verdhë që merret pas centrifugimit të qelizave të gjakut.

Ndihmon tretjen dhe zgjidh problemet e zorrëve.Forcon sistemin imunitar, shëron ftohjet dhe bronkitin ashtu si edhe pastron mukozën nga mushkëritë.Largon helmet nga trupi.

Kur konsumoni mjaltë dhe ujë çdo ditë, në fillim do të vini re një rritje në belin tuaj.

Por mos u bëni merak, kjo është vetëm faza fillestare e lëshimit të toksinave nga trupi.

Me rritjen e belit e tuaj fillon procesi i pastrimit të trupit pasi vetitë antivirale dhe antibakteriale janë rritur.

Puna e zorrës së trashë normalizohet.

Kombinimi i ujit dhe mjaltit do të ndihmojë në normalizimin e mikro-florës së zorrës së trashë dhe në eliminimin e baktereve.

Si ta konsumoni këtë pije?Konsumojeni ujin e ngrohtë dhe mjaltin çdo mëngjes, në stomak të zbrazët.

Kini parasysh, ta pini këtë pije shpejtë.Një gotë nga ky kombinim, konsumojeni edhe në mbrëmje.

Është e rëndësishme që pija të jetë e freskët në çdo konsumim.

Shpërndaje në rrjete sociale