Tetë të vdekur nga COVID-19 dhe 1,865 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

17:02 | 13 Janar 2022

Në Maqedoninë e Veriut janë shënuar 1,865 raste të reja me COVID-19, nga ky virus kanë vdekur tetë persona.

Gjatë 24 orëve të fundit atje janë shëruar 784 pacientë, duke e quar kështu numrin e përgjithshëm në 217,305.

Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur në 239,920, kurse te vdekur janë 8,070 njerëz, si dhe 14,545 raste janë aktive./AlsatM/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara