Tentoi të dërgojë kanabis në Zvicër përmes turshive, arrestohet shtetasi maqedonas

09:04 | 6 Maj 2018

Tre shtetas të huaj, ku dy prej tyre ishin me origjinë maqedonase, katër vite më parë tentuan të kalonin nga Porti i Durrësit në drejtim të shtetit italian e më pas për në Zvicër 835 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë.

Sasia e drogës ndodhej e futur në mesin e produkteve ushqimore të konservuar, turshi kastravecash dhe specash.

Prej asaj kohe, policia e Durrësit shpalli në kërkim të tre shtetasit, duke çuar në prangosjen e njërit prej tyre T. Velichkov në pikën kufitare të Morinës, përcjell albinfo.ch.

“Në ngarkim të shtetasit të mësipërm Gjykata e Krimeve të Rënda Tiranë e ka dënuar me 6 vite e 8 muaj burg për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” kryer në bashkëpunim. Shtetasi T.Velichkov është kapur në Morinë dhe më pas i është dorëzuar Specialistëve për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës për veprime të mëtejshme procedurale”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara