Rezistenca ndaj masave të qeverisë/ Kryetari i Tuzit: Policia po shkon atje ku duhet!

16:10 | 25 Shkurt 2021

Kryetari i komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj, deklaroi se Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, nuk do të vijë në komunën e Tuzit edhe pse ishin dakorduar.

Kryetari i Komunës tha se ata kanë një përgjegjësi ndaj komunës që përfaqësojnë dhe ndaj qytetarëve.

“Ne do të bëjmë pjesën tonë të punës, policia po shkon atje ku duhet të bëhet, ne kemi marrë një iniciativë të re për të biseduar me përfaqësuesit e qeverisë. Ne e kemi pranuar atë, biseda është e rëndësishme për ne. Nuk ka rëndësi atje ku shkojmë, dialogu është i rëndësishëm. Tuzi nuk ka pse te mbyllet për shkak se nuk është zone e kuqe nga coronavirusi”, u shpreh ai.

Kur kishim shume raste ne u mbyllem te gjithë ne karantine ndërsa tani nuk kemi arsye, tha Gjeloshaj, duke konsideruar këto masa si sulme ndaj shqiptareve.

Ai theksoi se ata ranë dakord me policinë për të mos mbyllur rrugën teksa u shpreh se nuk ka dijeni apo informacion zyrtar për urdhrin e arrestit./TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara