Një i vdekur dhe 17 raste të reja me coronavirus në Maqedoninë e Veriut

13:52 | 22 Korrik 2021

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2.896 teste dhe janë regjistruar 17 raste të reja të COVID-19, dhe atë: Shkup – 6, Tetovë – 9, Prilep 1 dhe Gostivar 1 rast i ri.

Në ndërkohë pas 10 ditësh regjistrohet edhe një viktimë nga Shkupi. Nga Instituti I Shëndetit Publik (ISHP) njoftojnë edhe për 8 pacientë të shëruar nga koronavirusi.

Numri i rasteve aktive është 241.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara