Moti sot në Maqedoninë e Veriut

09:19 | 25 Shtator 2021

Moti gjatë mëngjesit do të jetë ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe nxehetë.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 2 deri 11 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 25 deri 32 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me diell dhe me erë mesatare në drejtim verior ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 28 gradë celsius.

Nga Drejtoria për Punë Hidrometerologjike njoftojnë se nga dita e hënë moti do të jetë më stabil me temperatura më të larta ditore.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara