Moti sot në Maqedoni të Veriut

09:37 | 4 Shkurt 2023

Moti sot në Maqedoni të Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme bore në male dhe në vendet më të larta dhe reshje shiu e bore në zonat më të ulëta

Pasdite do të fillojë të fryjë erë e fortë veriperëndimore, e cila do të vazhdojë gjatë gjithë natës, ku në shumë vende do të jetë e fortë me mbi 80 kilometra në orë, kurse në male mbi 90 kilometra në orë.

Meteorologët njoftojnë se nesër do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe dukshëm më i ftohtë, e në disa vende do të fryjë borë dhe do të fryjë erë e fortë veriore.

Në ditët në vijim do të mbajë mot stabil, i ftohtë dhe me erë me temperatura minimale nën -10 gradë, e vende-vende temperaturat ditore do të jenë nën zero.

Shpërndaje në rrjete sociale