Maqedoni Veriore, 14 të vdekur dhe mbi 2.000 raste me Covid-19

18:00 | 19 Janar 2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 6.353 teste janë regjistruar 2.051 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të reja 1.027 janë në Shkup, Manastir 170, Prilep 107, Kumanovë 86, Strumicë 55, Tetovë 49, Ohër 48, Shtip 47, Kavadar 45, Gostivar dhe Koçani 43, Gjevgjeli 39, Kërçovë, Veles 32, Radovish 30, Strugë 24, Dellçevë 22, Sveti Nikole 21, Resnjë 19, Negotinë 15, Kratovë 14, Vallandovë 12, Berovë, Bogdanci dhe Demir Hisar 10, Kriva Pallankë dhe Krushevë 8, Demir Kapi 6, Pehçevë 5, Probishtip 4, Makedonska Kamenica 3, Makedonski Brod 2 dhe nga 1 në Dojran, Dibër dhe Vinicë.

Nga gjithsej 2.051 raste të reja, 276 janë riinfektime.

Po ashtu ka pasur edhe 747 pacientë të shëruar dhe 14 persona kanë humbur jetën prej të cilëve vetëm katër persona janë plotësisht të vaksinuar.

Deri tani në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 249.704 raste, ndërsa prej tyre 223.053 janë shëruar dhe 8.153 persona kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 18.498./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara